Who’s Who 2020/2021

As district leaders, we part of Toastmasters International, an organization with a noble mission: to empower individuals to become more effective communicators and leaders.

Serving as a district leader is a great responsibility and an exciting opportunity. It is filled with chances to renew your perspective, practice
teamwork and develop your capacity to translate values and strategies into
productive actions.

Full Name and Title

District Director Arnaud Sartre
Program Quality Director Helena Boden Brewer
Club Growth Director Rupa Datta
PR Manager Susan Rayner  
Finance Manager Brad Revell
Admin Manager Violet Karamagi
Immediate Past District Director Florian Bay DTM Florian Bay
;
Division Director A Antonia Harrison DTM
Area Director A1 Russell Streeter
Area Director A42 Barbara Saph DTM
Area Director A46 Miriam Fernandez
Area Director A62 Ryan Jones
Division Director B Shane Snow
Area Director B6 Pan Papagiannopoulos
Area Director B8 Paulina Dabrowska
Area Director B9 Shivangi Kumra
Area Director B18 Massimo Guadagnino
Area Director B52 Brian Skelton
Division Director C Christoper Walker
Area Director C2 Michaela Talbot
Area Director C5 Andy Newman
Area Director C33 Ed Jordan
Area Director C34 Mohammed Salih
Area Director C58 Saloomeh Mokhtarii
Division Director D Diane Richardson
Area Director D14 Eleanor Handslip
Area Director D21 Tom Hostetler
Area Director D29 Ruth Ribeiro
Area Director D53 Varun Sharma
Division Director H Vaneshen Mootoosamy
Area Director H15 Debbie Williams
Area Director H32 Amy Jones
Area Director H35 Harun Dagli
Area Director H37 Serena Gilbert
Area Director H55 Tom Gray
Division Director J Jackie Preuss
Area Director J4 Eddie Maguire
Area Director J7 Paula Coutts
Area Director J10 Kristian Clement
Area Director J11 Elaine Watt
Area Director J22 Frank Saliki
Division Director K Nadya Hamedi
Area Director K3 Emily McQuillen
Area Director K12 Pamela Odukoya
Area Director K13 Christopher Aniche
Area Director K31 Tony Halford
Area Director K59 Meera Das
Division Director L Sarita Yadav
Area Director L16 Ilaria Vilkelis
Area Director L45 Sameera Singh
Area Director L47 John Akers
Area Director L56 Jacqueline Omoregie
Area Director L61 Mick Salami
COMMITTEE / INITIATIVE LEADS
Leadership Committee Chair Florian Bay DTM
Alignment Committee Chair Janet Alkema
Club Extension Chair Vacant
Club Quality Chair Vacant
Club Retention Chair Jacqueline Rosser
Conference Director
District Chief Judge Neil Coleman
ICT Chair Ramesh Halai
Logistics Mo Dawodu
Parliamentarian Vacant
Speech Craft Coordinator Seema Menon
Webmaster Vacant
Youth Leaderhip Program Advisor Andrew Bennett

Comments are closed.